DEVIN TOWNSEND (can)

DEVIN TOWNSEND (can)

DEVIN TOWNSEND (can) on Kanada laulja, helilooja, muusik ja produtsent, kes on erinevate bändide ja sooloprojektide raames välja andnud pea kolmkümmend plaati. Tema professionaalne karjäär algas 1993. aastal vokalistina Steve Vai albumil “Sex & Religion”, jätkus aastani 2007 bändi Strapping Young Lad põhitegijana ja on kestnud katkematult tänaseni sooloartistina. Selle kõige kõrvalt on Devin väsimatu multitalendina leidnud aega ka Rammsteini remiximiseks ja bänditeoks Jason Newstediga, mille eest viimane toonaste kaaslaste käest Metallicast kõva peapesu sai.
Townsendi firmamärgiks on massiivse saundiga produktsioon, mida on võrreldud Phil Spectori “Wall of Soundi” ja Frank Zappa stiiliga ning rasked kitarririffid. Enim aga vaimustab nii kriitikuid kui fänne tema häälekasutus, mis hõlmab nii metal-muusikale omast kurguvokaali kui ooperlikku laulmist, andes hääleulatuseks viis ja enam oktavit.
Devin Townsendi sooloplaadid on stiililiselt mitmekesised, kaasates hard rocki, progressiivset metalit, ambienti ja new-age’i. 2002. aastal loodud ja kaks plaati salvestanud Devin Townsend Band’ile järgnes Devin Townsend Project, mis andis aastatel 2009-2011 välja neli eripalgelist albumit ja jätkas salvestamist aastani 2018. Tema praeguse soolokarjääri eesmärgiks on Townsendi enda sõnul sulandada ühte kõik senised muusikalised mõjutused ja anda publikule võimalus kogeda nendes õhkuvaid erinevaid emotsioone.
Oma suurimateks mõjutajateks peab Devin Townsend peamiselt heavy metali suurnimesid, nagu Judas Priest ja W.A.S.P., kuid kindlasti ka Broadway muusikale ja ABBA’t, Jane’s Addictionit ja King’s X’i.
“Kui ma Deviniga koostööd alustasin,” meenutab Steve Vai, “oli ta veel tiinekas ja kuigi tegu oli juba siis väga hea lauljaga, sain ma tema talendi sügavusest aru alles siis, kui ta hakkas ise muusikat kirjutama. Ta on muusikageenius ja nii võin ma öelda vaid umbes kahe inimese kohta, kellega ma olen koostööd teinud.”
“Devin on kõige kõvem artist, keda ma tean! Laval publiku ees on ta kui seestunud!” kinnitab Dream Theateri trummar Mike Portnoy.
“Tema andekus kitarristi, vokalisti, helilooja ja produtsendina on väljaspool kahtlust,” räägib Ihsahn, Emperori ninamees. “Imetlen temas eelkõige kirge ja ausust, millega ta loomingule läheneb!”
Devin Townsend astub Hard Rock Laager festivalil üles laupäeval, 2. juulil.
Vaata suurepärast sooloesitust “Kingdom”: