KULO (est)

KULO (est)

KULO on kollektiiv, mille tegevuse algusaastad on jäänud nõukogude aja kaheksakümnendate teise poolde. Esimeste proovidega alustati 1984. aastal ja oma esimese kontserdi andis ta 1985. aastal Koerus. Seda kontserdi andmist peab Kulo sünnihetkeks. Esimesel tegutsemisaastal võeti sihiks olla Eestis teatraal-rocki esindavas rollis ja seda liini on ans ka hoidnud oma kõige aktiivsema tegutsemiseaja lõpuni aasta 1991.

1985. aastal osaleti Riho Baumanni korraldatud Rütmiralli turneel üle Eesti koos selliste punkhiiglastega kui Vennaskond ja Velikije Luki. Kuid oma tõelisteks läbilöögiaastateks võib ansambel pidada vahemikku 1988 – 1991, mil ei möödunud ühtegi suuremat rahvakogunemist / festivali ilma Kulota. Selle kohta annab tunnistust Kulo debüütalbumi “Dysenteria” (1989, diraažiga 5000 tk, v.a Kuldnokk) ülikiire läbimüük – kolme päeva jooksul ei jäetud poelettidele mitte ühtegi albumit. Sama saatus tabas ka järgnevaid plaate. Ülisagedased “külalised” oldi ka raadiohittsaate “Soovid, soovid, soovid…” muusika-edetabelites, saavutades mõned korrad ka kuu parima Eesti ansambli tiitli.
 
Kulo publikuks on need, kelle nooruse kuumad aastad jäid Laulva Revolutsiooni aegadesse ja loomulikult nende lapsed, kellest on nüüdseks ajaks sirgunud täiesti uus, iseseisva Eesti põlvkond, kellel pole vähimatki ettekujutust nende vanemate läbielatust, kuid kes on me albumitelt leidnud just neile arusaadava mõtte.
 
Tänapäeval laseb Kulo ansambli tekkest alates möllanud rockipisikul levida ja bändi käsitletava temaatika aegumatus lubab tänapäeva noorusele öelda: on olemas ka iseseisva mõtlemise kunst ning suurkontsernide poolt pakutav globaalne massikultuur on tegelikult Suur Pettus.
 
Kulo on:
Kojamees – Vokaal
Abskin – Bass
Kaido Kask – Kitarr
Mai Skizo – Trummid
Andres Kul(l)0 – Trummid