COVID-19

05.06.2020

Hard Rock Laager kuulutas välja kõik selle aasta festivali esinejad

Selle aasta üks esimesi suvefestivale Hard Rock Laager kuulutas välja kõik 22 bändi, kes astuvad lavale juuli esimesel nädalavahetusel, 3.- 4. juulil Vana-Vigalas. Eesti raskeimalt rokkiv festival toimub sedapuhku kodumaiste bändide ja piiratud rahvahulgaga – seda vastavalt Terviseameti poolt koostatud juhendile.

“Hard Rock Laagrit tuntakse kui rahvusvahelise mõõtmega festivali, kus on igal aastal võimalik näha tõeliselt nimekaid metal-bände laiast maailmast. Tänavu on kavas vaid kodumaine koorekiht ja selles osas on tegu tõepoolest erandliku aastaga. Kuid muus osas on külastajatel äratundmisrõõmu küllaga! Vana-Vigala erakordne aura, suurtel lavadel korraliku heli- ja valguspargiga raju programm, turvaline telklaager ja seda kõike mitu päeva järjest,” sõnab Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi.

Nagu paljud teisedki festivalid, pidi ka Hard Rock Laager sel kevadel kaaluma ürituse ära jätmist. “Olles veidi maad kuulanud ja aru pidanud, sai selgeks, et Laagri fännid pigem näevad festivali toimumas väiksemas mahus, et korra aastas ikka kokku tulla ja parimas õhkkonnas lemmikmuusikat nautida. Lisaks säilib sel moel järjepidevus ja nii saame me juba järgmisel aastal tähistada festivali 20. juubelit!”

Hard Rock Laagri esinejate nimekiri on tänaseks värskenduskuuri läbinud ja näeb välja järgmine:

METSATÖLL
THARAPHITA
GORESOERD
TAAK
DND
SOUNDS OF SEPTEMBER
FORGOTTEN SUNRISE
RATTLER
EMPHASIS
VAL TVOAR feat. C-JAM
THOU SHELL OF DEATH
TAPPER
SIBYL VANE
SORUS
HUNTA
PÖÖLOY GLÄÄNZ
INTREPID
PIME
DEFEATEM
KOLMTEIST
DESTROY URANUS
SKÜLLFÜKK SS

Müstilise Uexküllide aadlisuguvõsa kalmistu ümbruse Vana-Vigalas vallutavad igal suvel tuhanded raskemuusikafännid – sel aastal on piletite arv piiratud ja viimased saadaval olevad piletid festivalile on müügis Piletilevis.


28.04.2020

Head sõbrad! Oleme hästi kursis EV valitsuse 27. aprilli otsusega, mille kohaselt ei toimu mais ega juunis avalikke üritusi ja suurüritused on keelatud 31. augustini. Sealjuures on jäetud võimalus, et juulis ja augustis võivad toimuda piiratud külastajate arvuga üritused, kuid sellekohase otsuse langetab valitsus maikuu jooksul.

Juulis ja kalendri järgi “aasta teises pooles” toimuva üritusena oleme me senini olnud täpselt sellel piiril, kus hea õnne korral siiski oleks võimalik festival läbi viia. Ka väljend “suurüritus” jätab siin tõlgendamisruumi ja sellekohast täpsustust oleks kultuuriministrilt hädasti vaja. Kuigi lähinaabreid ja meie üldist kultuuriruumi vaadates olime me veel eile veendunud, et selle all mõeldakse 500 ja enam osalejaga üritust, mis meie formaadiga ei sobi, kommunikeeriti täna selgelt, et juba eos peaks ära jätma “mitmekümne tuhandese kuulajaskonnaga ja rahvusvahelise auditooriumiga kontserdid” ja samas tuhatkonna külastajaga väliüritused võiksid teatud reegleid järgides siiski toimuda. Kui hästi läheb, siis võibolla ka suuremad. Saa nüüd siis aru. Oleme täpselt piiri peal.

Oleme sisimas veendunud, et viimaste päevade uudiste valguses on HRL2020 tänavu toimumine plaanitud mahus ja kujul äärmiselt kaheldav. Ja samas on jäetud paokile aken, kust võib sisse ronida võimalus teha 1000+ üritus kohalike bändidega. See oleks meile valugrimassiga pooleks vastuvõetav.

Kindlasti on tulihingelisi festivalifänne, kes ahastuses käsi ringutavad ja kaebavad, et see teadmatus hakkab juba ajudele ja et võiks juba kiiresti midagi ära otsustada. Palume siinkohal veel veidi kannatust, sest see kiirustamine ei annaks enamusele meist tegelikult midagi. Välisreisi te selleks ajaks ilmselt ei planeeri. Kahtlane, kas rokkaril sellel nädalavahetuseks midagi muud paremat teha on. Nii et veelkord – kannatust, ja piinleme veidi veel järgmiste uudiste ootuses. Siseinfo kohaselt võib mingi täpsustus tulla juba täna.

Kokkuvõttes:
– Hetkel ei ole HRL2020 festivali ära jäetud ega edasi lükatud
– HRL2020 toimumine plaanitud mahus ja vormis on äärmiselt kahtlane.
– Mistahes kuupäevade muutmisel jäävad kehtima vanad piletid.
– Puhkuse kuupäevi valides eeldage pigem festivali edasi lükkumist.
– Kui teil on leivaraha otsas ja pilet taskus põleb, siis võtke ühendust, aitame!
– Kõik muu piletiinfo tuleb koos konkreetse teatega kas festivali toimumisest või edasi lükkumisest.