BENEDICTION (uk)

BENEDICTION (uk)

Birminghamist pärit BENEDICTION tuli kokku 1989. aastal ja pälvis juba esimese demoga “The Dreams You Dread” äsja alustanud plaadifirma Nuclear Blasti tähelepanu. Esikalbumi “Subconcious Terror” ilmudes lahkus vokalisti kohalt Mark “Barney” Greenway, et liituda Napalm Deathiga. Lauljakohustused võttis üle Dave Ingram, kes on bändis tänaseni. Tõsi küll, vahele mahub ka paarikümne aastane paus, mil bändis laulis Hard Rock Laagri külastajale tuttav Dave Hunt (Anaal Nathrakh). Küll aga on algusest senini jäänud samaks bändi riffimootor – kitarridel on endiselt Darren Brookes ja Peter Rewinsky.

Järgnevad plaadid tsementeerisid Benedictioni staatust nõutud death-metal bändina ja viisid nad sagedastele tuuridele selliste ’90 suurnimedega, nagu Bolt Thrower, Paradise Lost, Nocturnus, Asphyx, Massacra ja paljud teised. Nendel aastatel tekkis Benedictionil tugev side bändiga Death ja Chuck Schuldineri palvel said neistki tuurikaaslased, seda ka Euroopa tuuril, mis jäi Schuldineri viimaseks.

2020 tuli Benediction peale 12-aastast salvestuspausi välja uue albumiga “Scriptures”. Bändi sõnul pole tegemist comeback plaadiga, kuid arvustajad ja fännid on ühte meelt – uued lood ja mõnes mõttes taastatud koosseis on toonud tagasi selle sära, mis Benedictioni metal-muusika ajalukku kirjutas ja nad Inglismaa death-metali kuningateks kroonis.

Benediction on:

Darren Brookes – kitarr
Peter Rewinsky – kitarr
Dan Bate – bass
Dave Ingram – vokaal
Gio Durst – trummid

Diskograafia:

Subconscious Terror (1990)
The Grand Leveller (1991)
Transcend the Rubicon (1993)
The Dreams You Dread (1995)
Grind Bastard (1998)
Organised Chaos (2001)
Killing Music (2008)
Scriptures (2020)

Vaata ka videot loole “Stormcrow”:

…ja “Iterations of I”