BARONESS

BARONESS (usa)

Philadelphia/New Yorki kandis tegutsev Grammy nominent BARONESS on paarikümne tegutsemisaastaga pälvinud kriitikute poolehoiu kui alternatiivse metali üks leidlikumaid tegijaid. Algselt punkbändina alustanud Baroness on nüüdseks jõudnud kohati progelikke mõõtmeid võtva retrohõngulise sludge-rockini ja tuuritanud selliste nimedega, nagu Metallica, Deftones ja Mastodon. Ka viimane album, pandeemia-eelne “Gold & Grey”, lisab järjekordse unikaalse värvikillu nende loomingu kaleidoskoopi, mille toonidest kiirgab müra ja space-rock, trip-hop ja 20. sajandi minimalism.

“Gold & Grey’ga oleme jõudnud kõige ligemale mu kunstilisele nägemusele,” räägib Baronessi laulja-kitarrist, bändi asutaja John Baizley. “Mul oli kinnisidee leida senisest loomingust kirjum ja värviküllasem lähenemine. Ka meie tavapärased instrumendid räägivad oma lugu täiesti uuel toonil.”

Baizley, kes rändab loomingus Pink Floydi, Neurosise, Massive Attacki ja Scott Walkeri radadel hindab kõrgelt praegust koosseisu ja liikmete omavahelist klappi. “Poleks ealeski arvanud, et saan sellisel tasemel muusikutega koos pilli mängida; sellisest usaldusest sündinud looming pakatab elujõust!”

Muusikaajakirjad pole olnud kiitustega kitsid. “Parim Baronessi plaat, täielik meistriteos!” kinnitab Stereogum. “Gold & Grey on kui meenutus aegadest, mil rokialbum oli kui eraldi kunstiliik,” sõnab NPR. Ka kõik Baronessi plaadikujundused on Baizley looming ja bänd ise on jõudnud Revolveri ja Kerrangi esikaanele.

Baroness on:

John Baizley – vokaal, kitarr, klahvpillid
Nick Jost – bass, klahvpillid, taustavokaal
Sebastian Thomson – trummid
Gina Gleason – kitarr, taustavokaal

Diskograafia:

Red Album (2007)
Blue Record (2009)
Yellow & Green (2012)
Purple (2015)
Gold & Grey (2019)

Vaata Baronessi paari aasta tagust esinemist New Yorki väikeklubis siit:

Ja kuula ka viimast plaati Gold & Grey: