Kinnitatud artistid:
PARADISE LOST (uk), SOLSTAFIR (isl), MYSTICUM (nor), VLTIMAS (int)
HERALD, PEDIGREE, THARAPHITA, DND, FORGOTTEN SUNRISE, HND, INTREPID
PRIDIAN, EVESTUS, KASCHALOT, SURROGOAT, MAD ROAD, KÕDU, KOLL
FUZZOLINI, LOUIE DIGMAN, FHTAGN
Kokku esineb Hard Rock Laagris kahel päeval kahel laval 22 bändi meilt ja mujalt!

PARADISE LOST (uk)
27.-28. juunil Vana-Vigalas toimuva Hard Rock Laager 2025 festivali peaesinejaks on Inglismaalt Halifaxist pärit gooti- ja doom-metali suurnimi Paradise Lost.
1988. aastal loodud Paradise Losti peetakse sünge ja karmikõlalise death-doom žanri rajajaks ning sellele järgnenud gooti-metali liikumise üheks suurimaks mõjutajaks. Pea neljakümne tegutsemisaasta jooksul on bändis vahetunud vaid trummar ja Laagri publiku ette astutakse suuresti samas koosseisus, kui esmakordselt Eestis – 1993. aastal Tallinna Lauluväljakul aset leidnud Rock Summeril.
Tänaseks on Paradise Lost välja andnud 16 stuudioalbumit ja müünud üle kahe miljoni plaadi.
Karmist ja raskest kõlapildist aina meloodilisema loomingu suunas liikunud Paradise Lost jõudis senini edukaima albumiga “One Second” punkti, kus neid peeti rohkem Depeche Mode’ist inspireeritud elektroonilise metali kui ekstreem-metali bändiks, kuid järgnevate aastakümnete gravitatsiooni mõjul on bänd viimase albumiga “Obsidian” naasnud juurte juurde, kus nad end kõige mugavamalt tunnevad.
Tänu stiililiselt mitmekülgsele diskograafiale rõõmustab Paradise Lost festivalikülastajaid kavaga, kus kõlavad kõrvuti nii tantsulik “One Second” kui karmid hümnid bändi algusaastatest ja viimastelt plaatidelt.
Paradise Lost on:
Nick Holmes – vokaal
Gregor Mackintosh – kitarr
Aaron Aedy – kitarr
Stephen Edmondson – bass
Guido Montanarini – trummid
Diskograafia:
Lost Paradise (1990)
Gothic (1991)
Shades of God (1992)
Icon (1993)
Draconian Times (1995)
One Second (1997)
Host (1999)
Believe in Nothing (2001)
Symbol of Life (2002)
Paradise Lost (2005)
In Requiem (2007)
Faith Divides Us – Death Unites Us (2009)
Tragic Idol (2012)
The Plague Within (2015)
Medusa (2017)
Obsidian (2020)

SOLSTAFIR
1995. aastal black metal bändina alustanud Solstafir on tänaseks Islandi tuntuim post-metal bänd, mis ammutab inspiratsiooni kodusaare rabavalt kargest ilust, armutust loodusest ning esiisade pärandist. Bändi nimi – mis tähendab tõlkes päikeseloojangu viimaseid kiiri – haakub suurepäraselt nende loominguga, mille ängist ja süngusest tungib alati läbi kirgas lootusekiir.
Solstafir on välja andnud seitse stuudioplaati, kuid juba novembris avaldatav “Hin helgakvöl” on justkui monument nende senisele karjäärile, mille sisemistest deemonitest ning rokenrolli dekadentsist puretud möödaniku taltsutab sihikindlus ning tugev tahe. “Hin helgakvöl” põimib muusikasse meie kõigi igapäevased kannatused ja vaeva ning tõstab kilbile meelekindluse, mis raskused seljatab.
Solstafiri juured on black metalis, kuid mõjutuste rikkalikku pagasisse kuuluvad kindlasti ka klassikaline rock, pungilik post-rock ning ka Islandi ainulaadne olustik, kus kuningaks on loodus oma tahumatu vulkaanilise maastiku ning liustikega.
Hard Rock Laagri lavale astub Solstafir reedel, 27. juunil 2025

MYSTICUM
Hard Rock Laager 2025 festivali avapäeva keskööl astub lavale Mysticum, oma nime vääriliselt üks mõistatuslikemaid suurnimesid Norra black metali skenest. Aastakümnetega on Mysticumist saanud industriaalse black metali võrdkuju ja teerajaja, kes on valanud masinliku viha kalkide ja kummituslike kõlamaastike vormi.
“Sõnadest jääb selle bändi esinemise kirjeldamisest väheks,” tunnistab festivali korraldaja Kaido Haavandi. “Esteetika poolest kui black metalit mängiv Kraftwerk, kõla poolest kui kuulipildujast lendu lastud metallivalang, elamuse poolest kui meteoriiditabamus otsaette, allilma avanemine kuulaja jalge all! Sellist suurte ekraanide ja valguspargiga show’d pole Vana-Vigalas veel nähtud!”
1992. aastal Sabaziose nime all alustanud Mysticumi teekond on olnud armutu ülesmäge rühkimine, eneseavastamine läbi kompromissitu loomingu ja pühendumine tumedale tühjusele. Bändi algkoosseis on jäänud tänaseni samaks: Cerastes (kitarrid, vokaal), Ravn (kitarrid, vokaal) ja Mean Malmberg (bass, sünt, programmeerimine). Esikdemo “Wintermass” (1993) jäiste kitarririffide, masintrummide ja kalkide kõlapiltide kooslus oli kahtlemata black metal, kuid seda kuulajate jaoks täiesti harjumatul moel. Bänd jäi silma Mayhemi legendaarsele Euronymousele, kes pakkus Mysticumile kohe lepingut oma plaadifirma Deathlike Silence Productionsiga. Euronymouse mõrva järel jäid need plaanid soiku, kuid masin nimega Mysticum marssis pidurdamatult edasi.
Järgnevad aastad olid täis kaost ja määramatust, ent kui esikalbum “In The Streams of Inferno” lõpuks ilmavalgust nägi, oli Mysticum toore jõuga raiunud ajalukku oma nime ja pannud aluse industriaalsele black metalile.
Möödunud on aastakümned, kuid tänu oma mõjule ja mõistatuslikule olemusele on Mysticumi heidetud vari endiselt kõikemattev ja läbitungimatu. Mysticum on midagi enamat kui vaid bänd – nende nimel on terve muusikažanr, igikestev meeldetuletus black metali lõputust võimest külvata hirmu ja kaost. Mysticum kutsub sind teise dimensiooni, kus mehaaniliselt visklev meeleheide saab üheks tööstuslike sõjatrummidega, mis sügavikust õõvastavalt kutsuvad.

VLTIMAS sai alguse 2015. aastal, mil Mayhemist lahkunud Rune “Blasphemer” Eriksen lõi käed äsja Morbid Angelist lahkunud laulja David Vincenti ning Cryptopsy trummari Flo Mounieriga. Debüütalbum “Something Wicked Marches In” pälvis koheselt laialdast kiitust kui “põhjamaiselt jäiste riffidega vürtsitatud brutaalne death metal”.
Eelmisel aastal ilmunud teine plaat “Epic” kirjutati David Vincenti rantšos Texases. “Kogu looming sündis äärmiselt loomulikul moel,” meenutab Vincent, kes on praeguse loominguga võtnud omaks märksa meloodilisema laulmismaneeri. “Vahest mängis Rune päeva lõpuks mingit jaburat riffi ning Flo sinna peale midagi veel absurdsemat ja ma teadsin kohe, et see kõik tuleb linti saada. Meie bändi maagia seisnebki ühes toas koos arutlemises, musitseerimises ja salvestamises. Meievaheline kamraadlus on uskumatult tugev.”
“Meie sihiks on olla vägagi päris bänd,” lisab Eriksen. “Iga inspiratsioonist rikastatud moment on vaja ära kasutada. Mul ei olnud ootusi valmis plaadi osas, sest see oleks tähendanud kompromissi loomingu osas. Epicu lood on otsekohesed ja vabad liigsest taagast.”
“Epic” salvestati Portugalis produtsent Jaime Gomez Arellano (Paradise Lost, Grave Miasma) käe all, kujunduse tegi Daniele Valeriani (Mayhem, Unanimated). “Albumil kohtub vana moodsaga, hõlmates kõike, mis meile ekstreem-metalis meeldib,” kinnitab Eriksen. “Tahan selle bändiga olla emotsionaalselt aus,” lisab Vincent. “Tahan olla jutuvestja teemadel, mis mulle korda lähevad ning edastada sõnumit, mille kuulaja saab endaga võtta. Minu sõnumis on jõud, Epic on jõud.”
David Vincent on külastanud Vana-Vigalat varemgi, astudes 2018. aastal üles bändiga I Am Morbid.
Vltimas on:
David Vincent – vokaal
Rune “Blasphemer” Eriksen – kitarr
João Duarte – kitarr
Ype TVS – bass
Flo Mounier – trummid
Diskograafia:
Something Wicked Marches In (2019)
Epic (2024)

Eestikeelse pagan-black metali alustala THARAPHITA tuleb taas Hard Rock Laagri lavale. Kõlama saavad lood alates hämaratest üheksakümnendatest kuni täiesti uuteni välja. 1995. aastal alguse saanud bänd tähistab sel sügisel juba 30. aastaringi täitumist.
Ajapikku on ilmutatud 5 täispikka albumit:
Raev (1998)
Tumedate tunnete kütkeis (2001)
Primeval Force (2005)
Iidsetel sünkjatel radadel (2007)
Ülestõus(2014)
Hetkel saab stuudios viimast lihvi kuues album “Öise taevaga üheks”.
Tharaphita on:
Ank – vokaal, kitarr
Benton – kitarr
Draconic – kitarrisünt, vokaal
Brutalis – bass
Melu – trummid
Vaata ka:
https://www.facebook.com/Tharaphita
https://www.youtube.com/@Tharaphita/releases
https://tharaphita.bandcamp.com

PEDIGREE tähistas mullu 30 tegutsemisaasta täitumist. Tahumatult otsekohene ja alateadvust süvitsi kriipiv industriaal-nelik avaldas novembris järjekorras juba 13. albumi, väljakutsuva ning ajastukohase nimega “The Recidivist”. “Kui vaadata meid hetkel ümbritsevale maailmale otsa,” selgitab bändi juhtfiguur Bonne albumi nimevalikut, “siis pole raske tajuda, et sellele on retsidivism lausa näkku kirjutatud. See miski paneb süüdimatult ja korduvalt toime mõrvasid, lihtsalt erinevaid kuritegusid ja sigadusi, nii et silm ka ei pilgu…” Ka muusikaliselt ja soundiliselt on “The Recidivist” Pedigree kõige jõhkram, toorem ja ka kõige lühem album, salvestatud koosseisus Bonne, Art, Karlis ja Tiit; värske liveliikmena on liitunud Karm. Uus album tuleb Laagris ette kandmisele täismahus, lisaks valitud haiguslood varasemast loomingust.
www.pedigree.bandcamp.com
www.facebook.com/officialpedigree
www.pedigree.bandcamp.com

HERALD – 25 aastat heavy metali väge! 2025. aastal tähistab Herald oma 25. tegevusaastat ning juubeliaasta kulminatsiooniks astub bänd üles festivalil Hard Rock Laager reedel, 27. juunil 2025 unikaalse, amfiteatri-laadse atmosfääri ja alati kuuma vastuvõtu poolest tuntud B-laval.
Herald on Eesti heavy metali maastikul tõeline verstapost, pakkudes aastakümneid ehtsat, kaasahaaravat ja mitmekihilist muusikat. Alates 2005. aastal ilmunud teedrajavast albumist Heavy Metal Wakes The Beast kuni värskema loominguni, nagu 2020. aasta album Kurat, on Herald jätkuvalt viinud heavy metali kultuuri Eestis uuele tasemele. 2021. aastal LP-formaadis ilmunud Kurat tõi bändi kõlapilti juurde uusi värve ja sügavust, tõestades, et ka veerandsada aastat hiljem suudab Herald publikut üllatada ja inspireerida. Lisaks on Herald tuntud oma plahvatuslike live-esinemiste poolest, mis on meeldejäävad nii noortele fännidele kui ka kogenud metaliarmastajatele.
Professionaalsed sõud ja leegitsevad videokaadrid, nagu Heavy Metal Wakes The Beast, on tõestus sellest, miks Herald on aastaid olnud Eesti metali lipulaev. HEAVY METAL WAKES THE BEAST!
Herald on:
Sven Varkel – vokaal
Egert Vandel – kitarrid, taustavokaal
Tauno Nava – kitarrid, taustavokaal
Meelis Endla – basskitarr, taustavokaal
Jaan Liinat – trummid, löökriistad
Vaata ka:
Hüsteerium – https://www.youtube.com/watch?v=UCUHi_gnQdE
Meister – https://www.youtube.com/watch?v=VeK4BJaYERA
Masin – https://www.youtube.com/watch?v=K2TB80PxwS8
Amanita – https://www.youtube.com/watch?v=MDo2A5QrzI0

Juba peaaegu 25 aastat tegutsenud Tartu melanhoolrocki bänd DND avaldas eelmise aasta septembris oma seni viimase ja ühtlasi juba kaheksanda stuudioalbumi “Viimane kustutab tule”. Album sai fännidelt ja kriitikutelt ülimalt positiivse vastuvõtu ja oli ühtlasi ka nomineeritud Eesti muusikaauhindadel parima rockalbumi kategoorias. Albumi ilmumist tähistati ka suurejooneliselt väljamüüdud turneega, mille käigus tehti tiir peale enamusele eesti rockiklubidele. Aasta lõpus peale edukat tuuri lõppu võttis bänd mõneks ajaks aja maha, kuid ainult selleks, et nüüd suvel täie rauaga jälle erinevatest festivalidest osa võtta. Suur heameel on, et DND taaskord Hard Rock Laagri festivalil üles astub. On, mida oodata!
Vaata ka:
https://www.youtube.com/watch?v=MoYevosfClM…
https://www.youtube.com/watch?v=8TORdnzYYrg…
https://www.facebook.com/deadnextdoor

FORGOTTEN SUNRISE. Tagumine aeg Forgotten Sunrise’i uusimat albumit “elu” (Ohm Resistance) HRL’i lavalaudadel presenteerida. Sel aastal ilmub plaat ka duubel-CD peal koos trobikonna väärikate remiksidega. Kaosest saagu kord ja vastupidi. Lõpmatus ei ole kahe otsaga asi ning ainus, mis püsib on muutus. Outdustrial on muusika neile, kes saavad midagi, mida nad ei oska oodata.

HND on ainulaadne muusikaline kooslus Eestis. Oma muusikat, mis ühendab raskeroki elemente džässi ja R&B-ga, nimetab bänd naljatledes krati-metaliks. See on viide Eesti rahvamütoloogia salapärasele olendilekratile, mis koosneb kokku pandud esemetest ja millele on antud elu. Muusikaline eneseväljendus on olnud bändi tegutsemise keskmes juba enam kui 15 aastat, kuid samavõrra oluline on olnud kvaliteet nii lugude sõnumites kui ka tehnilises teostuses.
Bändi koosseisu kuuluvad Tarvo Mölder (laul), Madis Savi (kitarr), Tarmo Põiklik (basskitarr), Andi Aus (trummid) ja Meelis Tauk (kitarr). HND on esinenud Eesti Muusikaauhindade galal ning teinud koostööd Vanemuise Sümfooniaorkestriga. 2008. aastal oli bänd maailmakuulsarokkansambli DefLeppard Eesti kontserdi soojendaja ning 2013. aastal küttis kuumaksligi 5000 maailmakuulsa Saksa raskerokibändi Scorpions fänni Saku Suurhallis. HND muusika on kõlanud telesarjades ja filmides, sealhulgas “Kättemaksukontor”, “Seenelkäik” ja “Viimane võmm”.
Bänd pöörab erilist tähelepanu ka oma muusikavideotele, kasutades nende loomisel parimat tehnikat ja rahvusvahelisel tasemel spetsialiste. Näiteks 2014. aasta videos “Allaandjad” kasutati kaadreid Estcoy-16 missioonilt, et avaldada austust rindel võitlevatele sõduritele. 2021. aastal naasis bänd mõneaastaselt loomepausilt ning välja anti uus remix ja masterdus 2009. aasta albumile “Päikesepilkajad”. Samal aastal valmis uus video 1986. aasta lastelavastusest “Lumekuninganna“ tuntud “Nõuniku laulu” käredamale kaverile. Selle sõnum peegeldab aktuaalseid teemasid, mis pole aastakümnetega muutunud – raha, võim ja moraalilangus.
2023. aasta oktoobris naasis HND Eesti rokiskeenele uue stuudioalbumiga “Täiuslik torm”, mis tähistab bändi loomingulise arengu järgmist etappi. Albumi kõlapildi eest vastutas Rootsi tipp-masterdaja Tony Lindgren, kelle koostööpartnerite hulka kuuluvad muuhulgassellised tuntud muusikalised kooslused nagu Paradise Lost, Dimmu Borgir ja Soilwork. “Täiuslik torm” sisaldab kahtteistkümmet lugu, sealhulgas “Saja aasta eest”, “Me jääme ellu” ja “Tähetolmus”. Lisaks tehti uusversioon Gunnar Grapsi loost “Tõmmu naine”, mis sai originaaliga võrreldes märksa rokilikuma kõla.
HND on bänd, keda lavalaudadel võib näha pigem harva, sest iga kontsert, mis on täis energiat, professionaalsust ja võimsaid visuaalseid efekte, peab olema tõeline elamus nii fännidele kui bändiliikmetele endile. 2024. aastal võis neid näha mitme suure festivali laval, sealhulgas Sindi Rock 55, Jõgevatreff ja Veteranirock.
HND jätkab oma ainulaadse muusikastiili ja kvaliteetsete live-esinemistega Eesti rokkmuusika maastiku rikastamist ka 2025. aastal, sealhulgas esmakordselt Hard Rock Laagris.

INTREPID on toonud Eesti rahvale ekstreemsust ning surma alates 2016. aastast. Algusaastatel kodumaa vallutatud, asuti koostöösse firmaga Knife Fight Media ning peale uue EP „Slaying of Sanity/Murder of Mind“ ilmutamist on bänd käinud kahel Euroopa tuuril, jagades bussi Monstrosity, Origini, Nile ja Hideous Divinityga. Hard Rock Laager on Intrepidile alati olnud võimalus tutvustada oma uut muusikat, ja ka see kord ei saa olema erand – ette kandmisele tuleb suur kogus materjali, mida te kõik õige pea kuulete!

PRIDIAN
Algselt 2018. aastal kitarristide Jörg-Erik Hanikati ja Martin Randalu ning trummari Robert Lehe poolt moodustatud ning 2021. aastal laulja Laur Lindmäega täiustatud Eesti bänd PRIDIAN arendas kiiresti välja oma ainulaadse stiili ja tõlgenduse kaasaegsest metalist. Nimetades Static-X-i, Skrillexi, Sleep Tokenit ja Silent Planetit mõnede bändiliikmete lemmikbändidena, kujundab Pridian kaasaegse, energilise ja atmosfäärilise metalcore-stiili, millel on futuristlik nüanss. Seades esikohale filmiliku jutustamise ja tugeva narratiivse kontseptsiooni oma sõnades, muusikas ja visuaalides, meenutab nende sound žanri juhtivaid artiste nagu Northlane, Spiritbox ja Architects.
Vaid nädal enne pühapäevase festivalipäeva avamist kurikuulsal Euroblast Festivalil Kölni linnas – nende esimene esinemine Saksamaal üldse – teatas bänd oma liitumisest Saksa metal-label’iga Century Media Records, et välja anda oma uhiuus singel “Near Dark”, alustades sellega bändi ajaloos uut peatükki. Pridiani esimene täispikk album ilmub selle aasta kevadel.

EVESTUS
Olles tuuritanud Ministry, Youth Code’i ja Hocicoga, on EVESTUS jõudnud juba industriaalmuusika austajateni Euroopas, Venemaal ja Suurbritannias. Aastal 2018 esineti edukalt Eesti Laulul ja lõõdi käed UK plaadifirmaga Syndicol Music, kuid see kõik lõppes peaaegu katastroofiga, kui EVESTUSE ninamees Ott 2019. aasta lõpus meningiidi tulemusel koomasse langes.
2020. aastal füüsiliselt taastudes ja 2021.–22. aastal loominguliselt taastudes lahkus bänd stuudiost ainult selleks, et katsetada festivalilavadel uusi live-show kontseptsioone ning keskendus uue materjaliga töötamisele, mille tulemusel ilmus 2024 aastal UK plaadifirma ARMALYTE INDUSTRIES alt album “Post Hate Teen Depression”.
Aastal 2025 kaasab industriaalroki gäng EVESTUS liikmeid nii Intrepidist kui Strych:9-st, et laval publikuni tuua jalustrabav show kus nii emotsioone kui detsibille kõlab seinast seinani ja maast laeni! See aasta näeb ilmavalgust ka kaua töös olnud album “Monster I’ve Become”
http://facebook.com/EvestusOfficial
http://instagram.com/evestus
http://evestus.bandcamp.com/
http://www.youtube.com/evestus
http://soundcloud.com/evestus

KASCHALOT
2014 loodud KASCHALOT tuleb Tallinnast ning paneb Hard Rock Laagri kõlama instrumentaalsest math-rockist. Nende muusika on vahetult tahumatu, täis emotsioonidest pakatavaid meloodiaid. Vaid mõned nädalad tagasi avaldatud kolmanda albumi “Anemoia” temaatikaks on eneseareng, sisemine sitkus läbi muutuste ning muusikaliselt põimuvad need motiivid üheks tervikuks läbi mitmetasandiliste kitarrikäikude ning keeruliste rütmide. Kaschaloti firmamärgiks on ka erksad esinemised, mis on segu tehnilisest täpsusest ning emotsionaalsest sügavusesest.
Kaschalot on:
Sulo Kiivit – Kitarr
Aleksandr Ivanov – Kitarr
Argo Vals – Bass
Aivar Surva – Trummid
Kuulamist:
“Kaschalot” (2014) https://kaschalot.bandcamp.com/album/kaschalot
“Crabs in the bucket” (2015) https://kaschalot.bandcamp.com/track/crabs-in-the-bucket
“Whale Songs” (2018) https://kaschalot.bandcamp.com/album/whale-songs
“Zenith” (2021) https://kaschalot.bandcamp.com/album/zenith
“Anemonia” (2025) https://kaschalot.bandcamp.com/album/anemoia

SURROGOAT on death metal bänd Lõuna-Eestist (täpsemalt Ihamarust), mis alustas oma tegevust 1999. aastal Tartus. Väljaanded: demo “Excuses For Oppression” (2001) ja minialbum “Landscapes Of Condolence” (2004). Kontserttegevust alustati 2001. aastal ning see kestis kuni 2006. aastani, mil bänd läks pausile. Kuni 2023. aasta sügiseni, mil Surrogoat taas ellu äratati, koosseisus Kristjan „Luix” Luiga – vokaal, Mihkel Luiga – kitarr, Jaanus Ehte – bass, Rauno Veeroja – trummid. Esimesene pausijärgne esinemine oli 2024. aastal Käbliku Beer Camp & Rock’N’Roll festivalil Põlvamaal. Vana-Vigalas astub Surrogoat üles esmakordselt.

MAD ROAD on Eesti üks vanemaid originaalnime all tegutsevaid metalbände. Aastad on toonud koosseisuvahetusi, stiilimuutuseid ning pikemaid tegutsemispause, kuid nüüdseks on leitud oma nägu ning tegu ja tee Hard Rock Laagri lavalaudadele.
Mad Roadi pöörane teekond sai alguse juba ’80 aastate lõpus, esimesest tegutsemisperioodist 1989-1994 sündis split-LP bändiga Creature (millest kasvas hiljem välja Zorg). Peale laialiminekut tuldi uuesti kokku 2010 ja valiti suund, mis ladus vundamendi tänasele päevale ning praeguse bändi sünniks peavad pillimehed ise aastat 2021.
Mad Roadi stiil hõlmab nii puhta vokaaliga progemetalit kui traditsionaalset heavy’t, thrashi ja meloodilist death metalit. Eri suundade sünteesimine annab bändile tumedat, teatraalset ja sümfoonilist aurat ning 2023. aastal välja antud LP “Stitches” on kui teeviit, mis kinnitab nende suunaks progressiivse groove’n’heavy metali.
“Stitches” ilmumise järel avaldati ka muusikavideod lugudele “Poison” ja “Existential of Death”.
Ka tänavu plaanitakse salvestada uut materjali, mis ilmub EP, singlite ja videotena.
Mad Road on:
Toomas Kripsaar – bass (1989–1994; 2010-…)
Boris Mitskevitch – vokaal (2010–…)
Viktor Gubkin – soolokitarr (2020–…)
Kuldar Peedo – trummid (2020–…)
Maksim Osheka – kitarrid (2021–…)

KÕDU on omapärane kooslus Harjumaa metsade vahelt, kes segab teise laine black metali tooruse kokku progressiivsete ja dissonantsete meloodiatega. Laulusõnad räägivad inimese ja looduse sümbioosist ning on inspireeritud Eesti ärkamisaja kirjandusest. Unikaalsust lisab ka fakt, et lauljanna on Itaaliast ning laulab puhtas eesti keeles.
Bänd sündis sooloprojektina 2018 aastal ja on avalikult esinenud vaid valitud kontserditel ja festivalidel, sealhulgas Turku Saatanalle XII, Howls of Winter ja Sügis Extreme Fest. Kõdu andis välja oma debüütalbumi “Unusta kõik” 2021 aastal rootsi plaadifirma Nigredo Records alt ning pälvis kiiresti tähelepanu nii rahvusvahelises black metal skeenes kui ka Eestis.
Kõdu viimane singel “Kirjad sõgedate külast” on osa peagi ilmuvast samanimelisest kontseptuaalalbumist. Uus materjal antakse välja koostöös prantsuse kultusliku plaadifirmaga Antiq.
Jälgi:
https://www.facebook.com/kodublackmetal
https://www.instagram.com/kodu_blackmetal
Pildi tegi Marco Manzi, https://marcomanzi.fi/

KOLL
Grungemaiguline rockikvartett KOLL esitleb 2025. aasta Hard Rock Laagris debüütalbumit „Memento Mori“, mis jutustab lugusid kaduvaga leppimisest ja lahtilaskmistest. Varem heavy metal kollektiivis Catnap mänginud kutid on viimase 6 aasta jooksul jämmides leidnud uue autentse soundi, kus ühinevad 70ndate rock, grunge ja numetal. Tuntavate mõjudena võib välja tuua Alice in Chains’i, Korni ja Pink Floydi.
Koll on:
Björn Norralt – esivokaal ja kitarr
Silver Vrait – kitarr
Brain Norralt – trummid, taustavokaal
Lennart Pihl – bass

FUZZOLINI on viieliikmeline bänd, mis loodi Tallinnas 2024. aastal. Tegemist on noise-rock bändiga, kus ka krautrocki ja psychrocki sugemeid.

LOUIE DIGMAN’ist sai aastal 2023 Hard Rock Laagri esimene sooloartist ning tänavu on ta tagasi… vanemana kui ealeski varem ja tema kava seega veelgi retrom! Mis oleks laupäeva hommikul veel lohutavam, kui Jerry Lee Lewis ning tasuta jahe õlu? Leia endas “Great Balls Of Fire” ja astu läbi Louie Digman’i Piano Bar’ist!

FHTAGN on 2013. a alustanud 4-liikmeline instrumentaal doom/post-metal bänd Tartust, mis on inspireeritud õudus- ja ulmekirjandusest ja -filmidest ning nii kaasaegsest kui ka vanemast raskemast muusikast. Praeguseks on Fhtagn avaldanud 3 täispikka albumit ja ühe EP. Sel talvel lõpetas bänd oma 4. täispika albumi salvestamise, mis peaks ilmuma 2025. a lõpus.
Fhtagn on:
Martin Aule – trummid
Hans Horn – kitarr, sünt
Liisa Leppik – kitarr
Martin Toomsalu – bass
https://fhtagn1.bandcamp.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100032869196498