PARKWAY DRIVE (aus)

Austraalia metalcore kuningas, Byron Bayst pärit Parkway Drive on tegutsenud juba pea viisteist aastat ning andnud selle aja jooksul välja viis täispikka albumit, neist viimane, “Ire”, lendas armutult 2015. aastal Austraalia albumimüügi edetabeli esikohale. Parkway Drive'i teatakse eelkõige kui edukat livebändi ning just tuuritamine on olnud paljuski nende suure populaarsuse aluseks. Seda kinnitavad väljamüüdud turneed ja peaesinejakohad mainekatel festivalidel.

 
LACUNA COIL (ita)

Itaalia stiilsest moepealinnast Milaanost pärit gooti- ja alternatiivmetali hiiglase Lacuna Coili juured ulatuvad mitme aastakümne taha. Nende šarm avaldub eelkõige kontsertidel, kus lauljate Cristina Scabbia ja Andrea Ferra tandem kuulajaid lõpuhetkeni enda lummuses hoiab. Lacuna Coili firmamärgiks on Scabbia kaunis naisvokaal, mida toetavad kaasakiskuvad rütmid, massiivsed kitarripartiid ning kummituslikult meeldejäävad meloodiad.
 

 

I AM MORBID (usa)

Legendaarne David Vincent mängib oma bändiga parimaid lugusid Morbid Angeli neljalt esimeselt plaadilt! Vincenti ikoonilise vokaaliga on ajalukku kirjutatud Morbid Angeli albumid "Altars of Madness", "Blessed Are The Sick", "Covenant" ja "Domination". I Am Morbidisse kuuluvad lisaks Vincentile veel Morbid Angelist tuntud trummar Tim Yeung, Bill Hudson (Trans Siberian Orchestra) ja Ira Black (Metal Church).


 
SAILLE (bel)

2009. aastal moodustatud Saille alustas sündimängija Dries Gaerdeleni sooloprojektina ning on originaalliikme lahkumisele vaatamata jäänud tänaseni truuks sümfoonilistele meloodiatele ja looehitusele. Kontrastiks armutule blastbeatile kasutab Saille loomingus palju klassikalisi keel- ja puhkpille; kohati ka meloodilisi vokaalipartiisid. Eestisse saabub Belgia viisik esmakordselt.

 
DYING GORGEOUS LIES (ger)

Naisvokaaliga värske thrashi-viisik Saksamaalt! 2013. aastal maineka Massacre Recordsiga lepingu sõlminud DFL on oma loomingut levitanud arvukatel tuuridel, olles soojendajaks nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas sellistele kuulsustele, nagu Testament, Sepultura, Overkill, Arch Enemy; Tallinnas võis neid näha koos Suicidal Angelsiga. 2015. aastal ilmus nende teine stuudioalbum "First World Breakdown".

...kokku 22 bändi kahel päeval kahel laval!