ARCTURUS (nor)

Eelmisel aastal peale pikka pausi uue plaadiga välja tulnud Arcturus on alguse saanud Norra black metal lainest ja koondab endas muusikuid, kes on pärit tuntud bändidest nagu Dimmu Borgir, Mayhem, Ulver ja Ved Buens Ende. "Arcturus on legend, kus Sverdi eestvedamisel saavad kokku geniaalsus ja hullumeelsus," kirjeldab bändi nende plaadifirma. “Arcturuse looming on kui sööst läbi tähistaeva!"

 
ASPHYX (ned)

Hollandist pärit Asphyx köidab aga eelkõige death metali fänne, kes hindavad otsekohest lähenemist ja tahumatust, mis selle muusikastiili '90 aastatel suureks tegid. Karismaatilise vokalisti Martin van Druneni eestvedamisel tegutsev nelik andis tänavu välja uue albumi "Incoming Death", mis on pälvinud kiidusõnu nii fännidelt kui kriitikutelt ja on näide sellest, kuidas siiras vana on kõige ehedam.

 
LOITS (est)

Kaheksa aastat tagasi peatas Loits Hard Rock Laagris aja ja pani publiku ühes rütmis hingama. Rohkem ei ole Loitsu enam Laagris nähtud. "LOITS 20" juubelikontsert Tapperis lõpetas vaikiva ajastu ja näitas, et grenaderid on taas millekski suureks valmis ja seda ei tule teil enam järgmised kaheksa aastat oodata!

 
DND (est)

Tartust pärit, vahepeal Inglismaal tegutsenud DND on kodumaal tagasi olnud juba viis head aastat. Meloodilist ja tumedat alternatiivrokki viljelev DND esines Hard Rock Laagris viimati 2012. aastal. Bändi eelmine stuudioalbum „Tulede Säras“ ilmus mõned aastad tagasi ja oli ühtlasi DND esimene täiesti eestikeelne plaat, muutudes kiirelt nii raadiojaamade kui kriitikute lemmikuks.

 
VAL TVOAR (est)

Ansamblite Soul Thrower ja Human Ground looja Tarvo Valm on justkui tõeline ühe mehe bänd – mees on suurepärane kitarrist, bassimängija, trummar, laulja ja laulukirjutaja ühe isikus. Val Tvoar on tema värskeim muusikaline eneseväljendusvorm, mis varasemalt Me Myself and I nime all paljudele muusikasõpradele ilmselt tuttav.

 
SÜNGEHEL (est)

Süngehel esmakordselt Hard Rock Laagris! Elajalik ning kuri sõjadeemon Süngehel Tallinnast on pidanud ebapühasid rituaale aastast 2012. Bändi loominguks on agressiivne, toores ja vihane death metali mõjutustega black metal. Süngehel on välja andnud 2 täispikka albumit "Necromantic Blood" (debüütalbum 2015) ja "Celebration Of The Black Goat" (2016).

 
DEAD FURIES (est)

Kui sulle meeldivad Motörhead, Kiss, AC/DC ja Ramones, siis Dead Furies on Sulle. Toores ja energiline rock n´roll nii helis, kui pildis. Nad on oma ühe tegutsemisaasta jooksul andnud hulga kontserte ning avaldanud EP "Devil's Musik". 20. jaanuaril ilmus bändi esimene kauamängiv "No Talkin' All Action".

...ja paljud teised, kokku 22 bändi kahel päeval kahel laval!